Hayatla İlgili Sözler

Sayfa İçeriği: hayatla İlgili Sözler Kısa, Hayatla İlgili Özlü Sözler, hayatla İlgili Sözler Mevlana, hayatla İlgili Sözler Tumblr, hayatla İlgili Sözler Facebook, hayat ile ilgili sözler

Hayatımızın bir kısmını gerçekten aşk sözlerine adıyoruz. Bazen sosyal hesaplarımız olan facebook, instegram, tumblr, gibi sayfalarımızda paylaşıyoruz. Ama yinede göndermeye doymadığımız anlar oluyor. Hayat ile ilgili aradığımız sözleri bazen bulamıyoruz. ama en önemli bir hayatımızın kısmını sizlerle paylaşıyoruz. Sizler için eklediğimiz sözler sadece sizlerin paylaşmanı istediğimiz için ekliyoruz. Hayat ile ilgili mesajlar bile sensizliğin tek çaresi olabiliyor. Sen bazen zifiri karanlığın ortasında güneşe doymayan bir insan olabiliyorsun. Karşılıksız bir sevginin bizlere gösterdiği imtihan gibi oluyoruz bazen.

Sen benim dünyamı cennet yapan güzel yarimsin. Aydınlıktan umuda seni bir kez daha görmek istediğim için sevdim. Anlam veremediğim güzel dünyama ışık saçtığın için sana teşekkürler. Belki yaradana ötürü seni sevdiğimi söylemek istiyorum. Sen güneşe ve hayata dair bir gün bile seni unutmadığım için hala sevdiğimi söylemek istiyorum. Sen benim gelirde ve bahsetmek istemediğim, kalbimden bile sakındığım çiçek yüzlü yarimsin. aydınlıktan var olan sevgimizi sana söylemek için geldim. Sen benim dünyamsın. Hayata bağladığım diğer yarimsin. Gel artık neredeysen çok özledim seni birtanem.

Hayat İle İlgili Sözler

Hayatım, benim öğretmenimdir.

Kendi hayatınızdan başkasını, yaşamayın.

Hayatta daima, tatlı ile acı karışıktır.

Hayatımız, yaptığımız tercihlerin toplamıdır.

Hayat yaşla değil, yaşamakla anlaşılır.

Hayatı komedi sananlar, son espriyi iyi düşünsünler.

Hayat, doğru cevapları olmayan bir sınavdır.

Bir insanın nasıl öldüğü değil, nasıl yaşadığı önemlidir.

Herkes ölebilir; ama herkes gerçekten yaşayamaz.

Hayat ileriye bakarak yaşanır, geriye bakılarak anlaşılır

Hayat mutlular için kısa, mutsuzlar için uzundur.

Mutlu bir hayat, kendi doğasıyla uyum içinde olan bir hayattır.

Hayat insana bağışlanmış değil ödünç verilmiştir.

Gençlik bir hata, orta yaş bir mücadele, ihtiyarlık bir üzüntüdür.

Günlük hayat, en etkili kitaptan daha öğreticidir.

Hayatta başarılı olmak için akılsız görünmeli; ama akıllı olmalıyız.

Doğmak ve ölmek kolaydı. Zor olan hayatın kendisiydi.

Bu hayata değer verdiren tek şey, sonsuz güzelliğin görülmesidir.

Hayatta öyle seçimler yap ki; kazandığın şeylere değsin.

Hayatını iyi kullanmadan uzun süre yaşamış insan, az yaşamış demektir.

Hayatta hep mutlu olursam, hayalini kuracak neyim kalır.

İnsan hayatı bir şiire benzer; bir başı bir sonu vardır; ama bir bütün değildir.

Hayat bir define avı değildir, hayatın kendisi bir hazinedir.

İnsanın, kırk yaşına kadar geçen yılları kitap, geri kalan yılları da o kitabın eleştirisidir.

Hayat satranç oyununa benzer, çok kez şah dersin; fakat bir kere mat edersin.

Yaşamak, yeryüzünde en nadir rastlanan şeydir, insanların çoğu, yalnızca var oluyorlar o kadar.

Hayat, olması gerektiği gibi değildir, olduğu gibidir. Onu değiştiren yaşama biçiminizdir.

Doğduğumuz zaman dünyaya hiçbir şey getirmediğimiz gibi, ölürken de hiçbir şey götüremeyiz.

En çok yaşamış insan, en çok yıl saymış olan değil; fakat hayatı en çok hissetmiş olandır.

Hayat yokuşunu tırmanırken rastladığımız kişilere iyi davranalım; çünkü inişte yine onlara rastlayacağız

Hayatta öğrenilmesi en zor şey, geçilecek ve yakılacak köprüleri, birbirinden ayırt edebilmektir.

Bize iki yuvarlak organ verildi; biri oturmak diğeri düşünmek için. Başarınız, hangisini daha fazla kullanacağınıza bağlıdır.

Çok fazla şey bilir, çok az şey hissederiz, en azından, iyi bir hayatı oluşturan o yaratıcı duyguları çok az hissederiz.

Gelmediğin zaman seni bir an bile aklımdan çıkartamıyordum. Anlık bir sevgi, aşk değildi. Kimsen bir hayale dalıp gitmelerin içinden gelmediğini son kez anlamış değilsin. Artık kimler seni sonkez görebilse bile bu kadar darma duman ettiğin bir hayale girmediğini anlarsın. Aşk bambaşka bir alem içinde kendini görememektir. Sen aşkıma yenik düşsende bir başka zaman beni gördüğünde seni anlamak yerine başka bir hayale dalıp gitmelerin bile anlamsız duygular içinde seni sevmiştim.

Hayat sandığınızdan daha da kolaylaşabilir, imkânsızı kabul eder, zorunlu olan olmadan da yapar, dayanılmaza tahammül ederseniz.

Hayatı yaşamanın iki yolu vardır: Biri hiçbir şeyin mucize olmadığını düşünmek, diğeri her şeyin mucize olduğunu düşünmektir.

Dünyaya geldiğin zaman, sen ağlarken çevrendekiler gülüyorlardı, öyle bir hayat sür ki öldüğünde, çevrendekiler ağlarken sen gülümseyerek ahirete gidesin.

İnsanların hayatında üç önemli olay vardır: Doğmak, yaşamak ve ölmektir. Doğumdan habersizdir, ölmeyi ıstırap haline getirir, yaşamayı ise unutur.

Bir tek kalbin kırılmasını önleyebilirsem, boşuna yaşamış olmayacağım. Bir yaşamdan acıyı alabilirsem ya da bir acıyı hafifletebilirsem, ya da bir ardıç kuşunu yeniden yuvasına koyabilirsem boşuna yaşamış olmayacağım.

Yaşam, bize bütün kitapların öğrettiğinden daha çoğunu öğretir; çünkü yaşam bize karşı direnir. İnsan, ancak engellerle karşılaşıp onları aşmaya çalıştıkça, kendini tanıyabilir.

Gel gel artık, bitsin bu özlem seni delice severken kimbilir şimdi hangi ellerdesin. Sen uzaklarda olduğun gibi hayatımızın geri kalan bir kısmını seni yaşamak için adadım. Sen gençliğimde hayata sım sıkı sarıldığım güneşimsin. Sen bana dünyaları verdiğinde kimbilir hangi uzak ülkelerdesin. Anlamak yerine seni hep sevdim. Sevdiğim insan dedim sana. Belki sen bilemezsin ama, bir başka hayallere dalıp gitmelerimi bile kıskanma duygusu alamazsın. Sen başka bir hayale adandığın zaman, bazı geceleri hatırlamıyorum gündüz olduğunu. Çükü gecelerim hep uzundu seni düşünmekten geçmiyordu zaman.