Duygusal Özlem Sözleri

içerikDuygusal Özlem Sözleri, Duygusal Özlem Sözleri kısa, Duygusal Özlem Sözleri uzun, Duygusal Özlem Sözleri sevgiliye, Duygusal Özlem Sözleri kocaya, Duygusal Özlem Sözleri eşime, Duygusal Özlem Sözleri facebook, Duygusal Özlem Sözleri instagram, Duygusal Özlem Sözleri twitter, Duygusal Özlem Sözleri tumblr

Duygusal Özlem Sözleri ile her zaman güzel bir gün ile başlayabilirsiniz. Artık sitelerde boşuna zaman harcamaya son verebilirsiniz. Çünkü sitemizde Özlem Sözleri ile başlayan duygusal, ve güzel sözleri bulabilirsiniz. Seviliye ve eşime, kocaya gönderebileceğiniz en güzel duygusal özlem sözleridir. Facebook ve twitter üzerinden paylaşım yapabilir, instagram ve tumblr gibi güzel sitelerde yine paylaşabilirsiniz. Artık hep aynı sözleri görmekten bıktığınızı dikkate alarak, sizler için birbirinden güzel harika sözleri ekledik. Dilediğiniz gibi sosyal paylaşım sitelerinde ve sayfalarınızda paylaşabilirsiniz.

Hasret ve özlem duygusal sözlerin sana ev sahipliği yapacağını sakın düşünme!! Öyle derin acılar ile yalnızlığı paylaşan anılarla sana geldim. Sen yokluğumun en derin kara yazısı gibi, hayallerime dalop gittin. Ben olmadan yaşadığımız anılarla ve hayallerle senin olmak için geri geldiğimi sandım. Oysa yalan dolan sevgiler senin için yok olmaya geldiğini sandım. Ben senin her türlü acına katlanıp, yokluğunla acılar çektim. Sen benim duygularıma hiç karşılık vermeden bile sana özlem duyarak sevdim. Gülüm sen bensiz bende sensiz yapamayacağımızı biliyoruz. Oysa yalan dolan sevgiler için seninle baş başa geldiğimiz günleri sakın unutma. Yaralı bir hayale dalıp gittiğin zaman bile seni hiç unutamadım sevdiğim. Ayrılığın en derin bir köşesine sana kapılmadan yüreğimi verdim. Olmayan bir hayale kapılıp gittim..

Duygusal Özlem Sözleri

Nelere özlem duymaz ki insan. Sevgiliye, anneye, babaya, abiye, kardeşe, arkadaşa, babaanneye, amcaya, eşine, kendi çocukluğuna, o eski günlere… Aşağıda özlem dolu sözleri sizler için farklı başlıklar altında bir araya getirdik.

Özlem duymak insan doğasının bir parçası. Bir şeye karşı duyduğu özlem karşılansa bile yeni özlem ve beklentiler içine girer insan. Bakın Anna Sui özlemi nasıl tarif ediyor:

Özlem ve arzu, anlık tatminden daha uzaklara gider. İnsanın doğasıdır bu.

Özlem içinde hasreti barındıran yoğun bir istektir. Ve her derin istek kişinin gelişimi için bir katalizör olabilir. Thomas Moore isteklerin ruhun kendi yolunu bulmasında oynadığı önemli rolu anlatıyor aşağıdaki sözünde:

İstekler, ruhun gelişimi için esasdır ve onlara yeteri kadar dikkat etmeden bir kenara atılmamalıdır.

Her insan bir özlem barındırmaz mı içinde? Bazen kişi farkında bile olmasa, yaşamın değer verilen bir parçası olmak ister içten içe. John C. Maxwell ve John O’Donohue’ın özlem ile ilgili aşağıdaki sözleri tamda bunu anlatıyor.

Her insanın bir özlemi vardır; önemli olmak, katkı yapmak; asil ve anlamlı bir şeyin parçası olmak.

İnsan ruhunun en derin özlemlerinden biri farkedilmektir..

Geleceği şekillendirir özlem. Robert Frost bunu vurguluyor bu sözünde:

Şimdiyi yaratan gelecektir. Her şey bitmez tükenmez bir özlem zinciridir.

Özlem duymak sonu olmayan ve belki de olmaması gereken bir duygudur. İyi ve güzel için duyulan istektir diyor George Eliot özlem için ve hiç bitmemelidir.

Bana öyle geliyor ki, biz hayatta olduğumuz sürece özlem ve dilemekten asla vazgeçemeyiz. Güzel ve iyi olmasını istediğimiz bazı şeyler vardır, ve onlar için hep açlık duymalıyız.

Amos Oz ise özlemi bizi biz yapan temel özelliklerimizden biri olduğunu belirtmiş.

İnsanda en yoğun his ve duyguları belki de sevgiliye duyulan özlem uyandırır. Bazen özlemin kaynağı mesafelerin ayırmasıdır sevenleri ve uzaktaki sevgiliye özlem sözleri ile ifade eder kendini insan. Bazen ölümdür ayıran aşıkları ve özlem hiç durmadan kanayan bir yaraya dönüşür, ve ölen sevgiliye özlem içeren sözler ile yankılanır yürek. Bazen ise yakınındadır sevgili ama karşılıksızdır aşk, ve özlem dolu aşk sözleri ile anlatır duygularını. Aşağıda en güzel sevgiliye özlem mesajları ve özlemek sözleri sizleri bekliyor.

Yalnızlık ne mavi derinlikleri olan denizlerde nede sıcak çöllerde olmaktır, yalnızlık bu şehirde seni arayıp da bulamamaktır.

Özledim uzaklarda bensiz hayatı kabullenmiş vefasızı özledim, haykırışımı duymayan, sevgimi belki de hissetmeyen kalpsizi özledim.

Sensiz öyle bir yerdeyim ki, ne durabiliyorum ne gidebiliyorum, ne susabiliyorum ne konuşabiliyorum, ne ölebiliyorum ne de yaşayabiliyorum. . .

Özlem nedir bilir misin? Özlem sevgiliye gönülden bağlanış, sevgiliyi özlediğin her an içten içe ağlayış, yaşamanın çok zor olduğu sevenden ayrı bir yaşayış.

Seni görmediğim günler karanlıktayım, katran gecelerdeyim cehennem misali bir yerdeyim. Bir demir nasıl paslanır, bir elma nasıl çürürse işte öyleyim.

Dilersen beni vur, öldür ama fayda etmez özlemime, sen yanıma gelmeden bayram gelse de fayda etmez bu gönlüme.

Bir bulut gibidir benim kalbim başka yüreklerle çarpışır yağmur yağdırır ve bu yağmurda sadece vazgeçemediklerim ıslanır şimdi dokun saçlarına mutlaka ıslaktır.

Sen uzaklardayken ben yıldızları seyrettim tutam tutam ışıklarını çekip içime, sen uzaklardayken ben gidişini resmettim umudun beyazıyla karanlığı tuval yapıp gelişini bekledim.

Öyle özledim ki ya sevgili, bir kucak açsan devleşir aşkım, kocaman dağların içinden ferhat olur çıkarım. . .

Madem ki yokluğumla daha mutlusun, o halde yokluk benim bu aşk için büründüğüm son kimlik olsun. . .

Güneşin söndüğü ve ayın gökyüzünden düştüğü gün aşkından vazgeçeceğim.

Senin özleminle yine çöktü yüreğime bir ağırlık, senden sonra en yakın sırdaşım, arkadaşım oldu yalnızlık, senin geldiğin gündür bana en güzel bayramlık.

Sevmek bazen susmaktır. . . Ve o giderken ardından gidişini izleyebilmektir.

Sensizken bir an bile gülmüyor yüzüm gönlüm esir düştü özlemini aşmaya yetmiyor gücüm.

Geleceği olmayan bir aşkın peşinden gidilmez. Sen öldün benim için. . . Bilirim ki ; “ölenle ölünmez”. . .

Ne yapayım elimden bu kadar geliyor seni her saniye özlüyorum.

Bu dünyadaki en ermiş duygu birisini koşulsuz sevmek ve gelip gelmeyeceğini bilmeden beklemektir.

Her duyduğumda içimde dal dal sevginin çiçeklerini açtıran sesini özledim, her şeyden önemlisi dostluğun en güzelini yaşatan seni özledim.

Seni düşünmeden aldığım solukları saymıyorum nefesten, seni içine sığdıramadığım damlaları saymıyorum gözyaşından, saymıyorum tebessümden sensiz kahkahalarımı.

Kar beyazdır ölüm ellerinden, gülüm yine yoksun diye düşmanım her güne.

Seninle bir gün karşılaşacağız, sanki birbirimizi ilk defa görür gibi bakışacağız. Ellerimiz uzanacak aşkla sevgiyle ve sonsuza kadar hiç ayrılmayacağız. . .

Bir isim var unutamadığım, bir çiçek var koparamadığım, bir hayal var kuramadığım, birde sen varsın özleyip de ulaşamadığım.

Her halinle her halimdin gözümden düştün. . Zaten hiç benim olmadın , sen bana “ödünçtün”.

Özlemenin en kötü tarafı özlediğinin de seni özleyip özlemediği bilememektir.

Gözlerin sular kadar berrak
Gülüşün bir çocuğun ki kadar sıcak
Bana benden ayrı geçirdiğin her anı anlat.
Seni çok özledim.

Aklım başka yerde sanki bedenim bambaşka bir diyarda. . .
Sensiz kocaman bir yolculuğun içinde hiçliğe seyahatte gibi ruhum.
Gelsen ve bitse tüm dertlerim
Bir olsa beynim, bedenim, ruhum. . .

İçimdeki nefrete inat özlemin carpıyor. Bir yanım avazım cıktıgı kadar bagırmak istiyor. Bir yanım sarılmak, sarılıp aglamak. . . Ama yoksun!

Nefes alır gibi özlediklerimiz, bir ömür kalbimizde gizlediklerimiz var. . .

Şimdi daha iyi anlıyorum ki, nefes almak değilmiş, yaşamak ateşlerde yanmak gibi bir şey severken bile sensiz olmak.

Senden uzakta yaşayıp da seni özlememek, denizde yüzüp de su yutmamak gibi bir şeydir.

Sen bana hadi görüşürüz dediğin zaman ben seni özlemeye başlıyorum. Senin yokluğunda kafayı yerim, senin özleminden deliririm.

Kendime çok kızıyorum sevgilim seni uyurken özlemediği için, sonrada düşünüyorum uyurken hep rüyalarda beraber olduğumuz için olabilir diyorum affediyorum.

Sevgiliye duyulan özlemi ve çekilen acıyı ifade eden duygusal bir söz.

Bana ne kadar çok acı çekiyorsun deyip anlamıyorsun ve her gün kapıyı açacağın günü hayal ediyorum.

Ya değerdi! Şimdi daha iyi anlıyorumki nefes almak değilmiş yaşamak, ateşlerde yanmak gibi birşey seni severken sensiz olmak.

Seninle dolu olan yüreğimi özlüyorum. Lütfen onu birazdan geri getirir misin?

Beş dakika sarılıp koklamak için ömrümü yoluna kurban edeceğim biri var.

Hasretim rengine siyah mı desem, ağarmak bilmiyor sonsuz geceler. Ya gülerdim ya da ölürdüm görsem, acep yarda nasıl bensiz geceler.

Eğer canın sıkılıyorsa gece her zamankinden karanlık gözüküyorsa gökyüzüne bak ve sabahı düşün inan sabahı bekleyen tek sen olmayacaksın.

Yüreğim üşüyor senden uzaklardayken gözlerim dalıyor sensiz sabahlarken. Ve ben yine seni bekliyorum.

Kokun, yüzündeki ifade, teninin dokunuşu. . . Her an aklımda ve benimlesin…

Çok uzak olduğumuzda uyumak zordur ancak endişelenmiyorum çünkü hep rüyalarımda bekliyorsun.

Eğer eliniz uzatıp da dokunamadığın birini özlüyorsun o senin yüreğine dokunmuştur o zaman.

Oralara söyle sana iyi baksın. Üzmesin kırmasın, kıymasın kimse sana. Dualarımdasın.

Sıkıntı çekecek kadar gücüm
Acı çekecek kadar sabrım kalmasa da
Seni sevecek kadar kalbim her zaman vardır.
Hani dağlarda dört mevsim erimeyen kar olur ya;
Yokluğunda yüreğimden eksilmeyensin sevgi.

Ne olurdu saadetlerin en büyüğü işte ellerimde al, diyebilseydim anlardın ve hiç gitmezdin, değil mi bir gün olduğun gibi kal diyebilseydim.

Yine her zamanki gibi aklıma geliverdin birden ve işte o an gözlerim doldu, yanağımdan bir damla yaş süzüldü.

O bakışın son olduğunu bilseydim anlık değil ömürlük bakardım.

Aklımdasın, kalbimdesin sırf kimse bilmesin diye dilimde değilsin.

Telefondaki sessiz nefesine, sıcacık gülümsemene, karşımda otururken beni süzmelerine hasret kaldım. İnan ki varlığına, arkadaşlığına, dostluğuna muhtacım. Seni inanılmaz özledim.

Hiç bir sözcük özlemi taşıyacak kadar güçlü değil çünkü insan özlemden yandıkça sözün bittiği yerdedir.

Sen yoksun ya. Yanağıma damlayan her yağmur tanesi benim gözyaşlarım üzerime çöken her hüzün senin hasretin odama çöken soğukluk senin hasretin.

Bu mesafe bir engel değildir. Bu aşkımızın gerçekte ne kadar güçlü olabileceğinin bir göstergesidir.

Özledim gül yüzünü, özledim gülen gözlerini, özledim benim için atan kalbini, özledim beni en özel yerinde saklayan sevgi dolu yüreğini, ben çok özledim seni.

Sen, solgun baharlardaki mavi yağmurum, akşam kızıllığında yorgun gölgem, kış ayazında yaz güneşimsin. Bulutlardaki saklı düşlerim, her günün sonunda özlediğimsin. Yüzün kadar temizdir kalbin, hangi sevgi alabilir yerini? Yokluğun yağmura yazı yazmak kadar zor, sensizlik ölüm kadar acı.

Her insan özler; bazısı maziyi, bazısı geleceği, bazısı da hiç gelmeyecek sevgiliyi. . .

Şimdi sensizliğin uçurumlarındayım. Girdaplarındayım yalnızlığımın. Yokluğun kaygı. Özlemlerindeyim. Yüreğimin seninle olduğu her yerdeyim.

İnsan niçin yanındakinin kıymetini bilmez ve her zaman elindekini kaybedince değerini anlar ve onu özlemeye başlar?

Hala numarasını ezbere bildiğim fakat kokusunu çoktan unuttuğum, karşıma çıksa sövmek istediğim ama rüyalarıma girecek kadar özlediğim biri var.

Eğer bir mutlu bir ortamda gözleriniz uzaklara dalıyorsa, uzaklardan birine bir özlem içinizi yakıp kavuruyor demektir bu.

Yaşadığım her an seni özlemeye itiyor beni ağır geliyor yokluğun beklediğimsin, özlediğimsin, özlemimsin.

Allah da biliyor herkes de biliyor seni ne çok özlediğimi. Galiba bunu bilmiyen bir sensin.

Sen seni özleyenlerin özleminden habersiz özlenmektesin sen var ya sen özlenenlerin içinde en çok özlenensin.

Beklemekten hoşlanmıyorum fakat bu senin için beklemek zorunda olduğum anlamına gelirse, sonsuza kadar bekleyeceğim.

Senin burada kalbimde olduğunu bildiğim zaman mesafeler ve zaman dilimleri hiçbir şey ifade etmiyor.

Hiç bir hayale sığdıramadığım tek gerçeğimsin. . . Sevdim işte! Ötesi de yok gerisi de. . .

Burada olmayabilirsin ama sen benim rüyalarımdasın ve ben senin kollarında sonsuza dek orada kalmak istiyorum.

Hadi diyelim dilimi tuttum, hadi diyelim gözlerimi kapattım ama bu yüreğimi nasıl susturacağım senin özleminle yanarken.

Öperken kokusunu içine çektiysen, özerken burnunun direği sızlar.

Dün yine dolaştım yollarda yağmurların ıslattığı, bomboş sokaklarda gözlerimde yaş, kalbimde suzu unutmadım seni, unutamadım, ne olur anla beni.

Bu mesaj sevenden sevilene onu çok özlediğini anlatmak için gönderilmiş sevgi dolu bir mesajdır. Seni çok özledim bir tanem.

Dünyada güneşin doğmadığından, ateşin yakmadığından, suyun akmadığından şüphe et ama benim aşkımdan asla.

Dilimi tutsam da yüreğim durmuyor işte özlemin ile yanıyor bu yürek.

Benden uzakta olduğunun ne önemi var ki. . . ? Ay da güneş de benden çok uzak da ama bir günüm onlarsız geçmiyor!

Ben beklemedim, o da gelmedi. Ölüm gibi bir sey oldu ama kimse ölmedi. . .

Onu özledin mi diye sorduklarında hayır diyorum. Biliyorum ki özledim desem gözlerim dolacak, kalbim küt küt atacak, sesim titreyecek.

Ne sensiz nede bensiz bir hayale kapılıp gittin. Oysa senin yarınların ve hayallerin ile sevdamızı bu günlerde bile ümitsiz bir aşkın yoluna geldik. Ben sensizliği en derin bir hayale bıraktım. Sen olmasan böyle acılar için yaralı bir hayale dalıp gittiğini sakın boşuna anlama sevdiğim. Aşk bizim için kendini hayale kapılıp gittiğin o günleri sakın unutma. Özlem duyduğun ve duygusal olarak kendine verdiğin değeri bile ben sensiz hayaller içinde yaşadığım günleri asla unutmadım. Oysa sensizliğin hayale sığmayacak kadar alıştım ben yalnızlığa.